Vintage – to jeden z najpopularniejszych stylów w modzie „plecakowej” w ostatnim czasie. Jeśli porównamy sprzedaż różnych rodzajów plecaków miejskich, to lata 2015-2020 właściwie należały do plecaków vintage.

Czym jest styl Vintage w modzie?

Według producenta, sprzedawcy galanterii, toreb oraz plecaków vintage – sklep z brytyjską modą „Brytyjka”.

styl vintage brytyjka

Styl ten jest uwielbieniem dla wcześniejszych epok. Oddaje sposób ubierania, używane materiały, oraz komponenty w szyciu garderoby. W odniesieniu do plecaków, doskonałym przykładem „vintage” jest zastosowanie płótna canvasowego w połączeniu ze skórą naturalną. Zastosowanie mody vintage w obecnych czasach jest zauważalne u coraz większej liczby znanych projektantów mody, między innymi przez domy mody Prada, Channel. W modzie miejskiej bardzo dobrze przyjął się nie tylko w plecakach, ale i męskich torbach na ramię. kosmetyczkach, saszetkach oraz innej galanterii hand-made.
Według Wikipedii, wolnej encyklopedii, tworzonej przez internautów.

wikipedia

 

„Styl vintage wpasowuje się praktycznie w każde panujące trendy w modzie. Jest to spowodowane nieprzemijalnością zastosowanych w nich rozwiązań i dobrze kojarzącej się stylistyki. Przykładowo, plecaki w stylu vintage cechują się wykorzystaniem trwałych materiałów, oraz zastosowaniem praktycznych sposobów zamykania znanych z wcześniejszych dekad. Produkty te stworzone są zazwyczaj z połączenia materiałów takich jak płótno czy skóry naturalne. Jako zamknięcia służą w nich klapy i paski zapinane na sprzączki” – źródło Wikipedia Styl Vintage.

 

Gdzie w Bydgoszczy kupić autentyczne plecaki vintage, w starym stylu?